- Historie regionu Luby
- Historie společnosti
- Nástroje ARS Music
- Studentské nástroje
- Koncertní nástroje
- Mistrovské nástroje
- Smyčce
- Etikety
Kontakt
AKORD KVINT spol. s r.o.
Chebská 378
351 37 LUBY
Česká republika
Tel./Fax: +420 354 596 195
akordkvint@akordkvint.com
FACEBOOK
Mapa
Partneři
Michal Foltýn (1989)
Michal Foltýn se narodil 5. 3. 1989 v Praze. Na housle začal hrát v pěti letech v ZUŠ Biskupská u prof. Ludmily Štětinové, pokračoval na Pražské konzervatoři u svého otce prof. Jaroslava Foltýna, od ledna 2006 studuje hru na violu u prof. Jiřího Rajniše.
Úspěšně se zúčastnil řady soutěží (např. vítězství v celostátní soutěži hudebních škol, jako sólista i komorní hráč, řada diplomů z mezinárodní Kociánovy houslové soutěže + cena poroty za interpretaci děl 20. století, vítězství v soutěži Konzervatoře Plzeň atd.).
Svůj první celovečerní recitál uskutečnil v Praze jako desetiletý.
V současné době je vyhledávaným komorním hráčem a ve školním orchestru zastává místo koncertního mistra.
V dubnu 2007 vystoupil jako sólista komorního orchestru konzervatoře na slavnostním koncertě v Rudolfinu, v červenci 2007 natočil svůj recitál ze skladeb Hummela, Piazzolly, Montiho, Hurníka a Douši pro český rozhlas.
Koncertoval v řadě zemí Evropy. Na podzim 2007 absolvoval koncertní turné v Itálii.
Zúčastnil se řady interpretačních kurzů u našich i zahraničních pedagogů, nejvíce si cení Hudební akademie u Ruggiera Ricciho z roku 2005.
V letech 2006 až 2009 hrál na violu mistra Jana Lorenze. V současné době je jeho prvním nástrojem viola Mathiase Albaniho z roku 1665.
V říjnu 2009 opět absolvoval koncertní turné po Itálii, na jehož základě obdržel nabídku hrát na zdejším hudebním festivalu v létě 2010. V prosinci 2009 natočil v Českém rozhlasu skladbu N. Paganiniho – Sonata per la Grand Viola.
Matouš Michal (1992)
Matouš MICHAL (* 1992) začal hrát na housle pod vedením svého otce Ladislava Michala na ZUŠ v Polici nad Metují. Nyní studuje na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Jaroslava Foltýna. Již čtyřikrát, poprvé ve 13 letech, získal plné stipendium na Meadowmount School of Music ve státě New York, kde studoval housle u prof. Charlese Avshariana a komorní hru u Davida Russella, Melissy Kraut, Patricie McCarthy, Gerarda Ribeira, Erica Larsena, Owena Carmana a Waltera Schweda. Měl možnost účinkovat na masterclassech Glenna Dicterowa, Stephena Shippse, Grigorije Kalinovského, Sally Thomas, Williama van der Sloota a Endre Granata.
V roce 2009 se Matouš spolu s bratrem Šimonem stali absolutními vítězi a nositeli ceny H. Karáskové 43. ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga, přičemž získali 1. cenu a absolutní vítězství i v národním kole.
V roce 2008 se Matouš stal laureátem jubilejního 50. ročníku Kocianovy houslové soutěže, zvítězil zde i v letech 2002, 2003, 2004 a 2. cenu získal v ročnících 2005, 2006 a 2007. K Matoušovým největším úspěchům patří též účast na soutěži Premio Paganini Genova 2008, kam byl vybrán jako nejmladší účastník ze 107 kandidátů
na základě nahrávky, a 2. místo na International Competition for Young Virtuosos 2006 v Dubaji. Na soutěži Concertino Praga 2007 získal zvláštní cenu Z. Podhajské pro mimořádně nadané mladé umělce. Dále je vítězem a držitelem cen mnoha národních i mezinárodních soutěží (Národní soutěž ZUŠ, Prague Junior Note, Archetti in Moravia, Mezinárodní soutěž J. Muziky, Soutěžní přehlídka konzervatoří, Concerto Bohemia aj.). Společně se Šimonem jsou trojnásobnými laureáty Národní soutěže ve hře houslových duet Filcíkova Chrast, se svým triem též získali absolutní vítězství v Národní soutěži ZUŠ i s cenou za přínosnou dramaturgii a interpretaci hudby 20. století. Jako sólisté komorního orchestru Archi piccoli absolvovali koncertní zájezd do Nového Mexika (USA).
Prvního dubna 2010 byl Matouš přijat na The Juilliard School v NY, USA do třídy koncertního mistra Newyorské filharmonie pana Glenna Dicterova.
Matouš vystoupil se svými recitály v USA, Irsku, Itálii, Polsku a na Slovensku. Představil se jako sólista Filharmonie Hradec Králové, Filharmonie B. Martinů Zlín, Komorní filharmonie Pardubice a Symfonického orchestru Konzervatoře P.I. Čajkovského v Moskvě.
Hraje na mistrovský nástroj Karla Poplšteina, mistra houslaře z ateliéru Akord Kvint.
Šimon Michal (1993)
Šimon MICHAL (* 1993) začal hrát na housle pod vedením svého otce Ladislava Michala, vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Jaroslava Foltýna a současně spolupracoval s prof. Charlesem Avsharianem. Již třikrát, poprvé ve 13 letech, získal plné stipendium na Meadowmount School of Music ve státě New York, kde studoval housle u prof. Charlese Avshariana a komorní hru u Davida Russella, Ann Setzer a Waltera Schweda a také na International Music Academy Pilsen 2006 jako student S. B. Shippse. Měl možnost účinkovat na masterclassech Glenna Dicterowa, Sally Thomas, Williama van der Sloota a Endre Granata.
K jeho dosavadním největším úspěchům patří absolutní vítězství na mezinárodní Kocianově houslové soutěži 2009, kde získal i speciální cenu EMCY za mimořádný interpretační výkon a cenu nakladatelství Barenreiter. Zvítězil ve výše zmíněné soutěži i v letech 2003, 2005 a 2007, a to ve všech kategoriích. V roce 2009 se Šimon spolu s bratrem Matoušem stali absolutními vítězi a nositeli ceny H. Karáskové 43. ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga, přičemž získali 1. cenu a absolutní vítězství i v národním kole. V roce 2008 se stal laureátem houslových soutěží Prague junior note a Archetti in Moravia. Významná ocenění získal i na Soutěžní přehlídce konzervatoří a Národní soutěži ZUŠ.
Společně s Matoušem jsou trojnásobnými laureáty Národní soutěže ve hře houslových duet Filcíkova Chrast, se svým triem též získali absolutní vítězství v Národní soutěži ZUŠ i s cenou za přínosnou dramaturgii a interpretaci hudby 20. století. Společně také opakovaně vyhráli Národní soutěž ZUŠ ve hře komorních orchestrů a rozhlasovou soutěž Concerto Bohemia. Jako sólisté komorního orchestru Archi piccoli v říjnu 2007 absolvovali koncertní zájezd do Nového Mexika (USA).
Šimon vystoupil s recitály v USA, Irsku, Itálii, Rakousku, Polsku a Slovensku. Jako sólista hrál s Filharmonií Hradec Králové, Filharmonií B. Martinů Zlín a Komorní filharmonií Pardubice.
V září 2011 Šimon zahájil bakalářské studium na proslulé The Juilliard School v NY, jako stipendista byl přijat do velmi malé a prestižní třídy koncertního mistra a sólisty New York Philharmonic pana Glenna Dicterowa.
Hraje na mistrovský nástroj Jana Lorenze, mistra houslaře z ateliéru Akord Kvint.
Anna Skálová (1989)
Anna Skálová byla v letech 1994 - 2005 žákyní Ladislava Michala na ZUŠ Police nad Metují a poté studovala dva roky na Pražské konzervatoři u prof. Jaroslava Foltýna, s kterým spolupracuje od roku 2001. Odmalička se účastnila mnoha různých soutěží - třikrát zvítězila na Prague Junior Note (1996, 2000, 2004), pětkrát na soutěži Josefa Muziky v Nové Pace (1997 - 2002). Anně patřilo i prvenství na národní soutěži ZUŠ (1999,2002, 2005), kde se naposledy stala laureátkou.
První místo tento mladý talent získal i na soutěži konzervatoří v Teplicích r. 2005. Na Kocianově houslové soutěži získala dvakrát druhou (2004, 2005) a jednou první cenu (2002). Sólově vystupovala v Německu, Francii, Itálii, Polsku a Singapuru. Studuje na University of Michigan ve třídě prof. Stephena Shippse. Pravidelně se účastní mezinárodních kurzů IMA-Pilsen pod dohledem již zmiňovaného prof. Stephena Shippse. Hrála na master classes u Shlomo Mintze a Rugierra Ricciho.
Do roku 2009 hrála na housle Petra Rácze, mistra houslaře z houslařského ateliéru Akord Kvint. V současné době jsou jejím prvním nástrojem housle Jana Lorenze, mistra houslaře z téže dílny.
Barbora Valečková (1988)
Na housle začala hrát ve svých pěti letech na Základní umělecké škole v Uherském Brodě u pana učitele Karla Tesaře. Od roku 2003 Barbora studuje na Konzervatoři Brno ve třídě profesora Miloše Vacka.
Vedle sólové hry se věnuje také hře komorní a orchestrální. Od r. 2001 se každoročně účastní
Letních houslových kurzů v Písku (J.Pazdera, J.Drha). Několikrát se též účastnila Masterclasses u prof. Semljona Jaroševiče organizovaných konzervatoří.
Mezi její úspěchy patří: 1. místo v celostátním kole soutěže ZUŠ (2002), 1.místo na mezinárodní soutěži Bohdana Warchala (2004), Čestné uznání na mezinárodní Kocianově houslové soutěži (2004), 2. místo na soutěži konzervatoří ČR (2005), Čestné uznání na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec (2006) a 2. cena s titulem laureáta mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga (2007).
Barbora hraje na housle Karla Poplšteina, mistra houslaře z ateliéru Akord Kvint.
Jakub Junek (1988)
Začínal v Hudební škole hl. m. Prahy u Hany Metelkové, na ZUŠ Dunická u Harbi Shabu a pokračoval u prof. Jiřího Nováka na hudebním gymnáziu Jana Nerudy. Dnes jej na Pražské konzervatoři vyučuje prof. Pavel Kudelásek.
Účastní se mnoha kurzů, jako je Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, letní kurzy v Bechyni, Pro Corda ve Velké Británii a také Meadowmount School of Music v USA, a soutěží - vítězství v pražské soutěži mladých instrumentalistů Jarní Petrklíč, druhé místo na Prague Junior Note v roce 2000, absolutní vítěz houslové soutěže na celostátní soutěži hudebních škol v Nové Pace v roce 2004, první místo ve své kategorii na soutěži konzervatoří České republiky, třetí byl na KHS v Ústí nad Orlicí.
V poslední době se jeho zájem soustřeďuje na komorní hru. Velmi jej těší spolupráce se spolužákem Ivanem Vokáčem, se kterým v roce 2005 vytvořili duo housle-cello a dali postupně dohromady zajímavý repertoár. V roce 2006 se stali absolutními vítězi mezinárodní soutěže Concertino Praga se skladbou B. Martinů.
Jakub Junek si svým umem a výkony na XIII. akademii Václava Hudečka 2009 v Luhačovicích řekl o hlavní cenu – mistrovské housle Petra Rácze, mistra houslaře z ateliéru Akord Kvint.
ZUŠ Police nad Metují
www.zuspolice.cz
Slovácká základní umělecká škola Uherské Hradiště
www.slovackazus.cz